اخبار > اختلالات کف لگن از بیماری های شایع زنان باردار در استان سیستان وبلوچستان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


اختلالات کف لگن از بیماری های شایع زنان باردار در استان سیستان وبلوچستان

یکی از مهمترین اهداف گروه بیماری های کف لگن از برگزاری برنامه های بازآموزی، انتقال جدیدترین اطلاعات علمی، معر فی روش های تشخیصی و ارتقاء مهارت همکاران برای انجام درمان های محافظه کارانه و غیر مداخله ایست. 

دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کنگره یک روزه بیماری های کف لگن در زاهدان با اشاره به اینکه سلامت مادران باردار و نوزادان از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است خاطر نشان کرد: در چند سال اخبر با اجرای برنامه های آموزشی گسترده در سطح استان شاهد سلامت مادران و کاهش مرگ و میر مادران باردار هستیم.

وی با اشاره به اینکه:  اختلالات کف لگن از بیماری های شایع زنان باردار در استان سیستان وبلوچستان است اظهار داشت:  با توجه به نیاز منطقه از ادامه تحصیل متخصصان زنان و زایمان استان در رشته فوق تخصصی "بیماری های کف لگن" استقبال می کنیم.

دکتر مریم رضوی، عضو هیئت علمی  و فلوشیپ  لاپاروسکوپی بیماری های زنان و زایمان در این کنفرانس علمی گفت: گروه بیماری های زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با ۲۸ سال سابقه فعالیت، نقش مهمی در  آموزش پزشکان متخصص زنان و زایمان داشته و‌ بیش از ۱۵۰ دانش آموخته این گروه در  نقاط مختلف سیستان و بلوچستان و سایر نقاط کشور در حال ارائه خدمات به هموطنان هستند.

وی ادامه داد:  در حال حاضر خدمات فوق تخصصی توسط فلوشیپ های درمان ناباروری، پریناتولوژی و لاپاراسکوپی در زاهدان ارائه می شود و این امر کمک شایان توجهی به تکمیل چرخه درمان در استان و بی نیاز کردن هم استانی های ارجمند از مسافرت های درمانی نموده است.

وی گفت:  مرکز درمان ناباروری مولود یکی از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است و خوشبختانه میزان موفقیت درمان IVF در این مرکز  ۴۰ تا ۵۰ درصد است.

دکتر زینت قنبری، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ و مدیر گروه بیماری های کف لگن دانشگاه علوم پزشکی تهران:

 با توجه به‌ گستردگی طیف بیماری ها، پیچیدگی علائم و نشانه ها، تنوع روش های تشخیصی و نخصصی بودن روش های درمانی لازم است تا ارایه دهندگان خدمات سلامت به زنان  آگاهی های لازم در این حوزه را داشته باشند.

وی گفت: یکی از مهمترین اهداف گروه بیماری های کف لگن از برگزاری برنامه های بازآموزی دوره ای انتقال جدیدترین اطلاعات علمی، معر فی روش های تشخیصی و ارتقاء مهارت همکاران برای انجام درمان های محافظه کارانه و غیر مداخله ایست. 

کنفرانس علمی یکروزه اختلالات کف لگن با حضور اساتید دانشگاه های علوم پزشکی تهران، تبریز و زاهدان و به همت گروه بیماری های زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سالن همایش های پردیس برگزار گردید.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

ابوالفضل امتحانی

 

 

1398/09/09   ١٥:٣٧  News  ٢٤٧٦٩

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برنامه ریزی مستمر و چاره اندیشی برای مراقبت از آنفلو آنزا، چون میهمان هرساله ماست.
تسریع در روند تشخیص و درمان بیماری آنفلو آنزا با استقرار آزمایشگاه منطقه ای آنفلوانزا در زاهدان
حفظ سلامت مادران باردار مهم است و در شرایط شیوع بیماری ها، مهمتر
برگزاری دومین اردوی جهادگران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در منطقه کوه خواجه زابل
موارد محتمل، مشکوک و قطعی آنفلو آنزا در پایگاه های دیده ور نظام سلامت رصد می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر ماه روز دانشجو پیامی صادر کرد:
"واکسیناسیون" تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست
دیدار اعضای حوزه مشارکتهای اجتماعی با اعضای انجمن کوتاه قامتان بلند همت استان به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین
کاهش درصد معتادین تزریقی با تجویز داروهای خوراکی و متادون و برگرداندن آنان به درون جامع از راهبردهای مراکز کاهش آسیب است.
پرداخت 4 میلیارد و 39 میلیون ریال وام دانشجوئی از ابتدای سال به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دهیاران و شوراهای محلی سراوان بعنوان مبلغان بهداشت در کنار دست اندرکاران سلامت در ترویج آموزش های پیشگیری از آنفلو آنزا مشارکت می کنند.
موج جدیدی از آنفولانزا در سیستان و بلوچستان، بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز خدمات جامع سلامت را به حالت آماه باش درآورد
بسته آموزش مردمی پیشگیری، کنترل و درمان آنفلوانزا
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
مراکز طرف قرارداد بیمه دی
وحدت رویه در فرایندها، تعیین اولویت ها و صرفه جوئی در هزینه ها برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم، وظیفه مشترک همه کارکنان دانشگاه و مسئولان واحدهای تابعه است
نظارت مدیریت مهندسی بهداشت محیط بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی
تقدیر استاندار سیستان وبلو چستان و رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل اختصاص ۱۰ تخت بیمارستانی ویژه درمان نوزادانی که از مادران معتاد متولد می شوند.
پیام تسلیت در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای مازیار شهرکی مقدم

محتوای مرتبط