اخبار > توسعه خدمات تخصصی سلامت با تکمیل پروژه های در حال ساخت بهداشتی و درمانی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از بیمارستانهای خاش و سراوان:

توسعه خدمات تخصصی  سلامت با تکمیل پروژه های در حال ساخت  بهداشتی درمانی

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از بیمارستانها و  مراکز درمانی خاش و سراوان و به منظور ارائه خدمات مطلوب بر   تکمیل پروژه های بهداشتی ودرمانی تاکید کرد.

 

دکتر قاسم میری علی اباد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از بیمارستانهای خاش و سراوان اظهار داشت: توسعه خدمات درمانی در شهرستان سراوان از برنامه های مهم حوزه سلامت است و رئیس دانشگاه نیز بارهای عنوان نموده اند که شهرستان سراوان اولویت نخست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.

به گفته دکتر میری علی آباد در حال حاضر بیماران  شهرستانهای سیب و سوران و مهرستان و سراوان با مراجعه به بیمارستان رازی سراوان خدمات تخصصی سلامت را دریافت می کنند. وی افزود: ساختمان اولیه این بیمارستان در سال 1352 با 30تخت بستری راه اندازی شده است و در خلال این سال ها با توسعه بخش های بستری ظرفیت این بیمارستان به 300تخت بستری افزیش یافته  است.

به گفته دکتر میری علی آباد ساخت بخش استاندارد اورژانس جدید در بیمارستان رازی با 2100 مترمربع زیر بنا و بلوک زایمانی با 900متر مربع زیر بنا مهمترین تحول در حوزه تخت های بستری سراوان بزرگ بوده است که در 2 سال اخیر 140تخت بستری به ظرفیت درمان این منطقه افزوده است.

وی افزود: با وجود اینکه این دو بخش جزو استانداردترین و شکیل ترین بخش های بستری در استان هستند امّا سایر بخش ها و فضاهای بیمارستان رازی به دلیل قدیمی بودن همچنان نیاز به بازسازی دارد. دکتر میری علی آباد اظهار امیدواری کرد تا با راه اندازی بیمارستان جدید ایرانمهر شاهد تحولی بزرگ در عرصه سلامت این منطقه باشیم و با راه اندازی این بیمارستان 200 تختخوابی جدید و استاندارد هم تعداد تخت های بستری در بیمارستان رازی سراوان به عدد منطقی و قابل قبول برسد و هم ظرفیت تخت های بستری شهرستان سراوان به 500 تخت افزایش پیدا نماید. 

معاون درمان دانشگاه همچنین در بازدید و ارزیابی  از آزمایشگاههای مستقر در بیمارستانها بر ارتقای کنترل کیفی خدمات آزمایشگاهی تاکید کرد و خاطر نشان کرد: مهمترین آزمایشهای مورد نیاز مردم با تعرفه های دولتی در بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قابل انجام است و نیاز نیست برخی از بیماران برای آزمایش های روتین هزینه بالا پرداخت نمایند.

دکتر میری علی آباد همچنین در بازدید از بخش های اورژانس  بعنوان تکیه گاه ارائه مهمترین خدمات سلامت در بیمارستانها نام برد و گفت: تقویت اورژانس های بیمارستانی به کیفیت ارائه خدمات سلامت منجر خواهد شد.  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از پروژه درمانی ایرانمهر سراوان به پیمانکاران و مدیر شبکه تاکید کرد: در زمینه تسریع و تکمیل اصولی این پروژه درمانی تلاش کنند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

ابوالفضل امتحانی

 

 

 

 

1398/09/10   ١٢:٥٩  News  ٢٤٧٨١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

شناسایی 56 مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان سیستان و بلوچستان در شبانه روز گذشته، مهمتر از وضعیت های سفید، زرد، نارنجی و قرمز، مراقبت و رعایت همیشگی مردم است.
ارائه خدمات غربالگری به بیش از 1 هزار و 500 نفر در مرکز غربالگری عرفان زاهدان
مراحل پایانی احداث دو پایگاه اورژانس بین راهی سیرکان و سوران
تاکید بر اجرای پروتکل های بهداشتی توسط شاغلین کارخانجات و صنایع
مشارکت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تامین هزینه تهیه 1500 پرس غذا جهت توزیع بین نیازمندان
کاهش مصرف کربوهیدراتها به کنترل بهتر بیماری کرونا کمک می کند
استمرار پایش محلول های ضدعفونی کننده موجود در سطح عرضه توسط کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
کاهش 50 درصدی بیماران سرپایی و بستری در بیمارستان بوعلی زاهدان
اطـلاعیـه آزمون توجیهی بدو خدمت کارکنان
در صورت رعایت مردم خبرهای خوبی مبنی بر کاهش کرونا در استان خواهیم شنید...افزایش 9 مورد مثبت ازمایشگاهی کرونا در 24 ساعت گذشته در استان سیستان و بلوچستان
کاهش پوشش واکسیناسیون خطر انتقال بیماریهای واگیر را افزایش می دهد
سهمیه مردادماه قرص مایکوفنولات موفتیل (سل سپت) فردا توزیع می شود
تعطیلی 35 مراسم پرسه و عروسی در شهرستان خاش
اطلاعیه مدیریت منابع انسانی دانشگاه در خصوص لغو دور کاری
صعود تیم کوهنوردی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به قله تفتان به منظور قدردانی از مدافعان سلامت
گزارش تصویری از حضور رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید غدیر در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص)، علی ابن ابیطالب (ع) و بوعلی
پیام تسلیت معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان درپی عروج اولین مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، همکار گرانقدر و فداکار جناب آقای قادر بخش ریگی
برگزاری آزمون دستیار تخصصی بالینی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت ؛ مشارکت مردمی درافزایش سطح سلامت جامعه
دیداری صمیمی در فاصله اعیاد خجسته قربان و غدیر

محتوای مرتبط