اخبار > توسعه خدمات تخصصی سلامت با تکمیل پروژه های در حال ساخت بهداشتی و درمانی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از بیمارستانهای خاش و سراوان:

توسعه خدمات تخصصی  سلامت با تکمیل پروژه های در حال ساخت  بهداشتی درمانی

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از بیمارستانها و  مراکز درمانی خاش و سراوان و به منظور ارائه خدمات مطلوب بر   تکمیل پروژه های بهداشتی ودرمانی تاکید کرد.

 

دکتر قاسم میری علی اباد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از بیمارستانهای خاش و سراوان اظهار داشت: توسعه خدمات درمانی در شهرستان سراوان از برنامه های مهم حوزه سلامت است و رئیس دانشگاه نیز بارهای عنوان نموده اند که شهرستان سراوان اولویت نخست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.

به گفته دکتر میری علی آباد در حال حاضر بیماران  شهرستانهای سیب و سوران و مهرستان و سراوان با مراجعه به بیمارستان رازی سراوان خدمات تخصصی سلامت را دریافت می کنند. وی افزود: ساختمان اولیه این بیمارستان در سال 1352 با 30تخت بستری راه اندازی شده است و در خلال این سال ها با توسعه بخش های بستری ظرفیت این بیمارستان به 300تخت بستری افزیش یافته  است.

به گفته دکتر میری علی آباد ساخت بخش استاندارد اورژانس جدید در بیمارستان رازی با 2100 مترمربع زیر بنا و بلوک زایمانی با 900متر مربع زیر بنا مهمترین تحول در حوزه تخت های بستری سراوان بزرگ بوده است که در 2 سال اخیر 140تخت بستری به ظرفیت درمان این منطقه افزوده است.

وی افزود: با وجود اینکه این دو بخش جزو استانداردترین و شکیل ترین بخش های بستری در استان هستند امّا سایر بخش ها و فضاهای بیمارستان رازی به دلیل قدیمی بودن همچنان نیاز به بازسازی دارد. دکتر میری علی آباد اظهار امیدواری کرد تا با راه اندازی بیمارستان جدید ایرانمهر شاهد تحولی بزرگ در عرصه سلامت این منطقه باشیم و با راه اندازی این بیمارستان 200 تختخوابی جدید و استاندارد هم تعداد تخت های بستری در بیمارستان رازی سراوان به عدد منطقی و قابل قبول برسد و هم ظرفیت تخت های بستری شهرستان سراوان به 500 تخت افزایش پیدا نماید. 

معاون درمان دانشگاه همچنین در بازدید و ارزیابی  از آزمایشگاههای مستقر در بیمارستانها بر ارتقای کنترل کیفی خدمات آزمایشگاهی تاکید کرد و خاطر نشان کرد: مهمترین آزمایشهای مورد نیاز مردم با تعرفه های دولتی در بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قابل انجام است و نیاز نیست برخی از بیماران برای آزمایش های روتین هزینه بالا پرداخت نمایند.

دکتر میری علی آباد همچنین در بازدید از بخش های اورژانس  بعنوان تکیه گاه ارائه مهمترین خدمات سلامت در بیمارستانها نام برد و گفت: تقویت اورژانس های بیمارستانی به کیفیت ارائه خدمات سلامت منجر خواهد شد.  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از پروژه درمانی ایرانمهر سراوان به پیمانکاران و مدیر شبکه تاکید کرد: در زمینه تسریع و تکمیل اصولی این پروژه درمانی تلاش کنند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

ابوالفضل امتحانی

 

 

 

 

1398/09/10   ١٢:٥٩  News  ٢٤٧٨١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برنامه ریزی مستمر و چاره اندیشی برای مراقبت از آنفلو آنزا، چون میهمان هرساله ماست.
تسریع در روند تشخیص و درمان بیماری آنفلو آنزا با استقرار آزمایشگاه منطقه ای آنفلوانزا در زاهدان
حفظ سلامت مادران باردار مهم است و در شرایط شیوع بیماری ها، مهمتر
برگزاری دومین اردوی جهادگران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در منطقه کوه خواجه زابل
موارد محتمل، مشکوک و قطعی آنفلو آنزا در پایگاه های دیده ور نظام سلامت رصد می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر ماه روز دانشجو پیامی صادر کرد:
"واکسیناسیون" تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست
دیدار اعضای حوزه مشارکتهای اجتماعی با اعضای انجمن کوتاه قامتان بلند همت استان به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین
کاهش درصد معتادین تزریقی با تجویز داروهای خوراکی و متادون و برگرداندن آنان به درون جامع از راهبردهای مراکز کاهش آسیب است.
پرداخت 4 میلیارد و 39 میلیون ریال وام دانشجوئی از ابتدای سال به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دهیاران و شوراهای محلی سراوان بعنوان مبلغان بهداشت در کنار دست اندرکاران سلامت در ترویج آموزش های پیشگیری از آنفلو آنزا مشارکت می کنند.
موج جدیدی از آنفولانزا در سیستان و بلوچستان، بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز خدمات جامع سلامت را به حالت آماه باش درآورد
بسته آموزش مردمی پیشگیری، کنترل و درمان آنفلوانزا
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
مراکز طرف قرارداد بیمه دی
وحدت رویه در فرایندها، تعیین اولویت ها و صرفه جوئی در هزینه ها برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم، وظیفه مشترک همه کارکنان دانشگاه و مسئولان واحدهای تابعه است
نظارت مدیریت مهندسی بهداشت محیط بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی
تقدیر استاندار سیستان وبلو چستان و رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل اختصاص ۱۰ تخت بیمارستانی ویژه درمان نوزادانی که از مادران معتاد متولد می شوند.
پیام تسلیت در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای مازیار شهرکی مقدم

محتوای مرتبط