اخبار > ارائه خدمات اطلاع رسانی، مشاوره و بیماریابی ایدز در 16 مرکز بیماری های رفتاری و ایستگاه ثابت و سیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغازکمپین اطلاع رسانی، مشاوره و بیمار یابی ایدز:

خبر

ارائه خدمات اطلاع رسانی، مشاوره وبیماریابی ایدز در16 مرکز بیماری های رفتاری و ایستگاه ثابت و سیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغازکمپین اطلاع رسانی، مشاوره  و بیمار یابی ایدزاز ارائه خدمات رایگان و محرمانه  اطلاع رسانی، مشاوره  و بیماریابی ایدز در 3مرکز بیماریهای رفتاری و 13 ایستگاه ثابت وسیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغاز کمپین آموزشی، اطلاع رسانی و بیمار یابی ایدز با اعلام این مطلب انگ زدایی و قائل شدن شرایط مساوی با سایر افراد در خصوص بیماران ایدز از رسالتهای آموزشی و اطلاع رسانی ایدز است اظهار داشت: تمامی بیماران مبتلا به اچ آی وی در صورت رعایت دستورات پزشکان، مراجعه بموقع می توانند از خدمات درمانی مراکز مشاوره رفتاری دانشگاههای علوم پزشکی بهره مند گردند و مانند همه افراد در سطح جامعه به زندگی عادی خود ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه هدف ما از را ه اندازی کمپین اطلاع رسانی ایدز تقویت مشارکت های مردمی در ابعاد گوناگون است گفت: بیماری ایدز یک بیماری رفتاری است و ابعاد اجتماعی دارد و تنها یک سازمان و نهاد به تنهایی نمی تواند این بیماری و مشکل و معضل را حل نماید به همین دلیل از ظرفیت داوطلبان سلامت و مراقبین سلامت در این طرح مهم بهره مند خواهیم شد.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت داوطلبین سلامت متخصص 10 ایستگاه سلامت در مناطق مختلف و حاشیه شهر  و در سفره خانه و بیمارستانها  راه اندازی شده است که پیش بینی شده است در این مدت اطلاعات لازم و اطلاع رسانی های این موضوع به مردم داده خواهد شد.

دکتر طباطبایی با اشاره به  اینکه در چند سال اخیر سن ابتلا به ایدز کاهش یافته است خاطر نشان کرد: در چند سال گذشته علل ابتلای به ایدز از روشهای تزریقی بود ولی در حال حاضر به سمت  ارتباط جنسی سوق داده شده است.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 30 درصد مبتلایان از طریق تزریقی و 56 درصد از روش جنسی مبتلا گردیده اند.

وی ادامه داد: در ایستگاه  های اطلاع رسانی  خدمات مشاوره ای بصورت  رایگان و با حفظ محرمانگی انجام خواهد شد ودرصورت نیاز افراد به مرکز مشاوره بیماری های رفتاری و سطوح بالاتر ارجاع خواهند شد و  شهروندان می توانند با شماره تلفن 33437138  با هماهنگی با کارشناسان از چگونگی دریافت خدمات مشاوره ای ودرمانی ایدز اطلاع یابند.

وی با بیان اینکه نگاه ما به بیمار مبتلا به ایدز تبعیض آمیز و مجرمانه نیست افزود: با مراجعات بموقع ودریافت خدمات مبتلایان به ایدز  از طول عمر مساوی با سایر افراد جامعه برخوردار خواهند بود.

گفتنی است : کمپین آموزشی، اطلاع رسانی و بیمار یابی از ایدز از  امروز 10 آذر ماه به مدت یک هفته در جهت  افزایش آگاهی و پیشگیری از ایدز در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز شداست .

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان 

 

 

1398/09/10   ١٣:٠٣  News  ٢٤٧٨٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

شناسایی 56 مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان سیستان و بلوچستان در شبانه روز گذشته، مهمتر از وضعیت های سفید، زرد، نارنجی و قرمز، مراقبت و رعایت همیشگی مردم است.
ارائه خدمات غربالگری به بیش از 1 هزار و 500 نفر در مرکز غربالگری عرفان زاهدان
مراحل پایانی احداث دو پایگاه اورژانس بین راهی سیرکان و سوران
تاکید بر اجرای پروتکل های بهداشتی توسط شاغلین کارخانجات و صنایع
مشارکت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تامین هزینه تهیه 1500 پرس غذا جهت توزیع بین نیازمندان
کاهش مصرف کربوهیدراتها به کنترل بهتر بیماری کرونا کمک می کند
استمرار پایش محلول های ضدعفونی کننده موجود در سطح عرضه توسط کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
کاهش 50 درصدی بیماران سرپایی و بستری در بیمارستان بوعلی زاهدان
اطـلاعیـه آزمون توجیهی بدو خدمت کارکنان
در صورت رعایت مردم خبرهای خوبی مبنی بر کاهش کرونا در استان خواهیم شنید...افزایش 9 مورد مثبت ازمایشگاهی کرونا در 24 ساعت گذشته در استان سیستان و بلوچستان
کاهش پوشش واکسیناسیون خطر انتقال بیماریهای واگیر را افزایش می دهد
سهمیه مردادماه قرص مایکوفنولات موفتیل (سل سپت) فردا توزیع می شود
تعطیلی 35 مراسم پرسه و عروسی در شهرستان خاش
اطلاعیه مدیریت منابع انسانی دانشگاه در خصوص لغو دور کاری
صعود تیم کوهنوردی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به قله تفتان به منظور قدردانی از مدافعان سلامت
گزارش تصویری از حضور رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید غدیر در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص)، علی ابن ابیطالب (ع) و بوعلی
پیام تسلیت معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان درپی عروج اولین مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، همکار گرانقدر و فداکار جناب آقای قادر بخش ریگی
برگزاری آزمون دستیار تخصصی بالینی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت ؛ مشارکت مردمی درافزایش سطح سلامت جامعه
دیداری صمیمی در فاصله اعیاد خجسته قربان و غدیر

محتوای مرتبط