اخبار > سلامت نوزاد ؛سلامت یک جامعه / برگزاری اولین کارگاه کمک به تنفس و بقای نوزاد جهت توانمند سازی مراقبین نوزادان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

خبـــــر

 

سلامت نوزاد ؛سلامت یک جامعه / برگزاری اولین کارگاه کمک به تنفس و بقای نوزاد جهت توانمند سازی مراقبین نوزادان  در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

درراستای ارتقاء کیفی مراقبت های بر بالین و در حین تولد نوزادان، اولین دوره سه روزه کمک به تنفس و بقای نوزاد  در سالن معاونت درمان دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی- خانم شهناز کیخا مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه برگزاری اولین دوره سه روزه کمک به تنفس و بقای نوزاد در حوزه معاونت درمان با بیان این مطلب گفت: اهمیت انجام احیای به هنگام و درست نوزادان نیازمند احیاء  بخصوص در بدو تولد در سلامت نوزادان و پیشگیری از مرگ و میر ونیز عوارض دراز مدت بر کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: این در حالی است که بر اساس آمارهای بین المللی و کشوری 90 درصد نوزادانی که در مرحله گذار از زندگی جنینی به نوزادی نیازمند حمایت ها و مراقبتهایی هستند ؛ با گام های نخستین احیا و نیز تهویه با فشار مثبت بهبود می یابند و نیاز به اقدام دیگری ندارند بنابراین دانش و مهارت عامل زایمان بسیار مهم و تعیین کننده است.

وی افزود: برنامه کمک به تنفس نوزاد Helping Babies  Breath و کمک به زنده ماندن نوزاد Helping Babies  Survive برای کاربردی نمودن بیش از پیش عملیات احیاو مراقبت اساسی نوزاد  جهت آموزش 25 نفر از ماماهای بلوک زایمانی و اتاق عمل بیمارستان های تابعه و غیر تابعه دانشگاه با همکاری مربیان کشوری  طی 3 روز برگزار شد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برخورد با نوزاد سالم بلافاصله پس از تولد و مراقبتهای لازم، برخورد با نوزاد نیازمند احیا ، انجام اقدامات اولیه احیا در زمان تولد، اهمیت و چگونگی انجام تماس پوست با پوست، انجام اقدامات ضروری ساعت اول تولد، چگونگی برخورد با نوزاد کوچک تازه متولد شده، از جمله مطالبی بود که حاضران در این دوره آموختند و در پایان  شرکت کنندگان با انجام آزمون تئوری و عملی ارزیابی شدند.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی  و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه: رقیه گلوی/ تنظیم : مهدیه کیخوایی

 

 

 

 

1398/09/10   ١٥:٢٥  News  ٢٤٧٨٨

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

تسریع در روند تشخیص و درمان بیماری آنفلو آنزا با استقرار آزمایشگاه منطقه ای آنفلوانزا در زاهدان
حفظ سلامت مادران باردار مهم است و در شرایط شیوع بیماری ها، مهمتر
برگزاری دومین اردوی جهادگران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در منطقه کوه خواجه زابل
موارد محتمل، مشکوک و قطعی آنفلو آنزا در پایگاه های دیده ور نظام سلامت رصد می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر ماه روز دانشجو پیامی صادر کرد:
"واکسیناسیون" تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست
دیدار اعضای حوزه مشارکتهای اجتماعی با اعضای انجمن کوتاه قامتان بلند همت استان به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین
کاهش درصد معتادین تزریقی با تجویز داروهای خوراکی و متادون و برگرداندن آنان به درون جامع از راهبردهای مراکز کاهش آسیب است.
پرداخت 4 میلیارد و 39 میلیون ریال وام دانشجوئی از ابتدای سال به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دهیاران و شوراهای محلی سراوان بعنوان مبلغان بهداشت در کنار دست اندرکاران سلامت در ترویج آموزش های پیشگیری از آنفلو آنزا مشارکت می کنند.
موج جدیدی از آنفولانزا در سیستان و بلوچستان، بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز خدمات جامع سلامت را به حالت آماه باش درآورد
بسته آموزش مردمی پیشگیری، کنترل و درمان آنفلوانزا
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
مراکز طرف قرارداد بیمه دی
وحدت رویه در فرایندها، تعیین اولویت ها و صرفه جوئی در هزینه ها برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم، وظیفه مشترک همه کارکنان دانشگاه و مسئولان واحدهای تابعه است
نظارت مدیریت مهندسی بهداشت محیط بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی
تقدیر استاندار سیستان وبلو چستان و رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل اختصاص ۱۰ تخت بیمارستانی ویژه درمان نوزادانی که از مادران معتاد متولد می شوند.
پیام تسلیت در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای مازیار شهرکی مقدم
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای حسینعلی میری

محتوای مرتبط