اخبار > مساعی مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری در زمینه مطالعات زیربنائی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

 

خبــــر

مساعی مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری در زمینه مطالعات زیربنائی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی

 

با همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان،  مطالعات زیربنایی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه ای با حضور مدیر کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مقوله سلامت مقوله بسیار گسترده اجتماعی و رسیدن به هدف در این مسیر نیازمند همکاری های بین بخشی است.

وی ادامه داد: در مورد سلامت بانوان و کودکان نیز مساله را فرا بخشی و بسیار با اهمیت می دانیم که نیازمند نگاه تخصصی و همراهی مجدانه سایر دستگاه های همکار در عرصه سلامت است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقاء سواد سلامت در خانواده ها افزود : آموزش و پرورش از جمله سازمان های همکار با نظام سلامت محسوب می شود که در صورت پایه ریزی سواد سلامت در مدارس می توان امید بیشتری به توجه مردم به مقوله خودمراقبتی داشت.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه جزء به جزء نیازهای پژوهشی بهداشت و درمان در استان توسط کارشناسان خبره دانشگاه بررسی و نیاز سنجی شده است تصریح کرد: برای همکاری مشترک با اداره کل امور بانوان استانداری و تمام دستگاه های همکار آماده تشکیل دبیرخانه و انعقاد تفاهم نامه مشترک هستیم.

خانم برنائی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در این جلسه با اشاره به همکاری مطلوب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه برگزاری برنامه های مرتبط با بانوان گفت: آماده دریافت عناوین و ضروریات پژوهشی نظام سلامت هستیم .

وی با تاکید بر اینکه منابع انسانی بالاترین سرمایه هر دستگاه است تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مجموعه ای از سرمایه های انسانی را دارد که ذخیره ای ارزشمند برای استان محسوب می شوند.

دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: رویکرد نوین مراقبت های سلامت تقویت مشارکت مردمی است به همین منظور تجربه موفق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، بهره مندی از داوطلبان سلامت است که به صورت افتخاری آموزه های بهداشتی را در محلات، روستاها و مناطق حاشیه ای شهرها به مردم آموزش می دهند.

وی با اشاره به وجود 10 هزار داوطلب سلامت در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: این امر ظرفیت بزرگ و حائز اهمیتی برای نظام سلامت محسوب می شود.

دکتر حبیب غزنوی رئیس مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم گفت: شیب بیماری ها در دنیا به سمت بیماری های غیر واگیر و به خصوص دیابت و فشار خون است.

وی ادامه داد: هزاران میلیارد از ثروت کشورهای غربی برای درمان نگهدارنده این دو بیماری هزینه می شود.

وی تصریح کرد: افزایش آگاهی سلامت مردم در خصوص راه های خود مراقبتی و پیشگیری از ابتلاء به این دو بیماری می تواند ضمن جلوگیری از عوارض آن برای مردم، صرفه جوئی فراوانی در هزینه های درمان بدنبال داشته باشد.

دکتر انصاری معاون دانشجوئی رئیس مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  هم با اشاره به انجام تحقیقات گسترده در خصوص بیماری ها در استان توسط این مرکز افزود: شیوع ناباروری اولیه و ثانویه در استان باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین ادامه داد: شیوع ناباروری اولیه در مردان بیش از بانوان است و فرهنگسازی پذیرش این امر در آقایان و اقدام برای درمان خود، مساله ای مهم محسوب می شود.

خانم پاکدل مشاور امور بانوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم از همراهی و همکاری استانداری در برنامه های این دانشگاه قدردانی کرد و گفت: با حمایت ریاست محترم دانشگاه گام های بزرگی در زمینه خدمت رسانی به بانوان در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه برداشته شده است.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه و تنظیم: مهدیه کیخوایی

 

 

 

 

 

1398/09/11   ١٥:٠٤  News  ٢٤٨١٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

شناسایی 56 مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان سیستان و بلوچستان در شبانه روز گذشته، مهمتر از وضعیت های سفید، زرد، نارنجی و قرمز، مراقبت و رعایت همیشگی مردم است.
ارائه خدمات غربالگری به بیش از 1 هزار و 500 نفر در مرکز غربالگری عرفان زاهدان
مراحل پایانی احداث دو پایگاه اورژانس بین راهی سیرکان و سوران
تاکید بر اجرای پروتکل های بهداشتی توسط شاغلین کارخانجات و صنایع
مشارکت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تامین هزینه تهیه 1500 پرس غذا جهت توزیع بین نیازمندان
کاهش مصرف کربوهیدراتها به کنترل بهتر بیماری کرونا کمک می کند
استمرار پایش محلول های ضدعفونی کننده موجود در سطح عرضه توسط کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
کاهش 50 درصدی بیماران سرپایی و بستری در بیمارستان بوعلی زاهدان
اطـلاعیـه آزمون توجیهی بدو خدمت کارکنان
در صورت رعایت مردم خبرهای خوبی مبنی بر کاهش کرونا در استان خواهیم شنید...افزایش 9 مورد مثبت ازمایشگاهی کرونا در 24 ساعت گذشته در استان سیستان و بلوچستان
کاهش پوشش واکسیناسیون خطر انتقال بیماریهای واگیر را افزایش می دهد
سهمیه مردادماه قرص مایکوفنولات موفتیل (سل سپت) فردا توزیع می شود
تعطیلی 35 مراسم پرسه و عروسی در شهرستان خاش
اطلاعیه مدیریت منابع انسانی دانشگاه در خصوص لغو دور کاری
صعود تیم کوهنوردی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به قله تفتان به منظور قدردانی از مدافعان سلامت
گزارش تصویری از حضور رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید غدیر در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص)، علی ابن ابیطالب (ع) و بوعلی
پیام تسلیت معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان درپی عروج اولین مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، همکار گرانقدر و فداکار جناب آقای قادر بخش ریگی
برگزاری آزمون دستیار تخصصی بالینی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت ؛ مشارکت مردمی درافزایش سطح سلامت جامعه
دیداری صمیمی در فاصله اعیاد خجسته قربان و غدیر

محتوای مرتبط