اخبار > افتتاح اولین درمانگاه موسسه خیریه محکم کشور در زاهدان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


افتتاح اولین درمانگاه موسسه خیریه محکم کشور  در زاهدان

 

اولین درمانگاه موسسه خیریه کودکان دارای ناهنجاری مادرزادی  با هدف ارائه خدمات سلامت  به این بیماران در زاهدان افتتاح شد.

 

دکتر قاسم میری علی آباد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آئین افتتاحیه این درمانگاه گفت: برای اولین بار موسسه کشوری خیریه کودکان دارای ناهنجاری مادرزادی (محکم) اقدام به راه اندازی درمانگاه کرد.

وی ادامه داد: موسسه محکم از دی ماه 1395 با راه افتتاح شعبه در استان سیستان و بلوچستان تا کنون بیش از 3500 بیمار دارای ناهنجاری مادرزادی را ویزیت نموده است که از این تعداد 1400 بیمار در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) عمل جراحی و درمان شده اند.

وی افزود: در این درمانگاه تعداد 7 پزشک فوق تخصص اطفال مقیم استان بیماران دارای ناهنجاری مادر زادی را ویزیت خواهند کرد و همچنین تمام مراحل تحت پوشش قرار گرفتن و اعزام برای درمان نیز دراین درمانگاه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در استان با کمبود جراح اطفال روبرو هستیم افزود: در دو سال اخیر از طرف وزارت بهداشت جراح اطفال به این استان اختصاص داده نشده است.

دکترمیری علی آباد درباره وضعیت مطلوب متخصص در دیگر رشته های در مانی نیز گفت: خوشبختانه در سال های اخیر در اکثر رشته های تخصصی درمانی حتی در شهرهایی مثل سراوان که با کمبود متخصص مواجه بودیم که  بیش از 50 پزشک متخصص درحال خدمت رسانی هستند.

وی در پایان ضمن تشکر وقدردانی از زحمات موسسه محکم گفت: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و بویژه حوزه مشارکت های اجتماعی دانشگاه برای ارتقاء سلامت از خیرین سلامت حمایت خواهد کرد.

دکتر شهریاری دبیر مجمع خیرین سلامت کشور نیز دراین مراسم گفت:پزشکان خیری همچون دکتر دلشاد و دکتر هرمز کلانتر که منشاء کارهای خیر بسیار بزرگی در کشور و استان سیستان بلوچستان بوده اند برای دنیای آخرت خود باقیات وصالحاتی به جا خواهند گذاشت.

وی ادامه داد: در کشور پزشکان خیر بسیار زیادی داریم که در مجمع خیرین سلامت کشور در حال ساماندهی این پزشکان و بیمارستان های خیریه سراسر کشور هستیم.

وی با تشکر وقدر دانی از موسسه خیریه محکم به سبب زحمات فراوان در استان های مختلف و درمان نوزادان با ناهنجاری مادرزادی گفت: با راه اندازی اولین درمانگاه این موسسه در زاهدان انشالله در آینده نزدیک  نظیر این درمانگاه خیریه که موقوفه می باشد در دیگر استان های کشور خواهیم بود.

دکتر دلشاد مدیر عامل موسسه خیریه کودکان دارای ناهنجاری مادرزادی (محکم) با تشکر از اداره کل اوقاف استان و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با در اختیار گذاشتن ملک موقفه توسط اداره کل اوقاف به موسسه وهمچنین تجهیز این ملک برای استفاده  به عنوان درمانگاه وهمچنین استقبال پزشکان متخصص دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای ویزیت بیماران دارای ناهنجاری مادر زادی، شرایط برای افتتاح اولین درمانگاه تخصصی موسسه محکم در کشور مهیا شد.

وی هدف از راه اندازی این درمانگاه را ویزیت بیمارنی که از 7 شعبه استان معرفی می شوند عنوان کرد و افزود: موسسه محکم سال 1384 با تحت پوشش قرار دادن 30 نوع بیماری ناهنجاری مادرزادی شروع بکار کرد و اکنون 39 بیماری  را تحت پوشش خدمات خود دارد.

وی از دیگر اقدامات ارزشمند در استان نیز به تشکیل و آموزش 15 گروه 3 نفره به منظور بیمار یابی اشاره کرد وگفت: نتیجه این کار شناسایی 200 بیمار با ناهنجاری مادرزادی و تحت درمان قرار گرفتن در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان بود.

حجت السلام رعنایی معاون اداره کل امور اوقاف استان نیز دراین مراسم گفت:واقف ملک که در آن درمانگاه تخصصی محکم دایر گردید خانم خاور زابلی هستند که به نیت ایجاد درمانگاه این ملک را وقف کردند.

وی ادامه داد: یکی از موثرتریرن راه های ماندگاری اعمال خیر وقف می باشد که بر اساس نیت واقفین اداره می شود و قابل واگذاری به دیگر امور نیز نخواهد بود.

شایان ذکر است: درمانگاه تخصصی موسسه خیریه کودکان دارای ناهنجاری مادرزادی (محکم) در خیابان مصطفی خمینی  نرسیده به تقاطع امیرالمومنین (ع) افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

روابط عمومی واموربین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی زاهدان


 

 

1398/10/25   ١٣:٢٦  News  ٢٥٥٤٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

استعمال دخانیات خطر انتقال بیماری کرونا را افزایش می دهد
وضعیت ابتلا به کرونا در چابهار و ایرانشهر قرمز است
قدردانی شهردار زاهدان از کارکنان حوزه بهداشت در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری کرونا
تقدیر مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات مدافعان سلامت در بیمارستان بوعلی زاهدان
انعقاد احکام جدید همکاران قراردادی پس از وصول دستورالعمل وزارت بهداشت
تشدید فعالیت های محیطی برنامه حذف مالاریا در شهرستان سراوان
استمرار آماده سازی زیرساخت های بهداشتی و درمانی و تکمیل مراحل ساخت و ساز 5 پروژه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص مستند سازی فعالیت های اعضای جامعه پزشکی
اطلاعیه شماره 18 ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تاکید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی مردم منطقه نجف آباد خاش با نظام سلامت جهت پیشگیری از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در این منطقه
پژوهش های مرکز تحقیقات سلولی و ملکولی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد استناد محققان حوزه بیوشیمي سرطان ،ژنتيك، سلولي و مولكولي در سراسر دنیا
پیام مهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آستانه عید سعید فطر
عرضه اقلام آسیب رسان به سلامت در بوفه مدارس، مراکز آموزشی و مراکز اداری ممنوع است
ثبت ایده در حوزه تجهیزات و ابزار پزشکی و دارو بیشترین درخواست متقاضیان طرح های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سندروم حاد تنفسی و افزایش درصد مرگ و میر، ثمره وخیم شدن بیماری کروناست
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو 308مورد رسید.
راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت عرفان در منطقه مهر شهر زاهدان
تاکید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ادامه روند برگزاری کلاسهای تئوری دانشجویان بصورت مجازی
افزایش 22 درصدی تعداد مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی در یکسال گذشته
۸۰۰ مورد مثبت آزمایشگاهی کرونای استان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاده است، ۴۰ درصد فوت شدگان ناشی از کرونا در اردیبهشت ماه فوت شده اند

محتوای مرتبط