دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
Zahedan University of Medical Sciences and Health Services1398/09/17
معاون بهداشت دانشگاه در کمیته بحران آنفلوآنزا:
برنامه ریزی مستمر و چاره اندیشی برای مراقبت از آنفلو آنزا، چون میهمان هرساله ماست.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کمیته بحران آنفلو آنزا برنامه ریزی و چاره اندیشی قبل از وقوع هر بحران را کلید موفقیت در بحرانها عنوان کرد.
1398/09/16
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در برنامه تلویزیونی ناردونه در پی شیوع انفلو آنزا
"واکسیناسیون" تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کلیه مقررات صادره خود اعم از بخشنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ به مدت دو هفته از طریق درگاه الکترونیکی خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می نمایدبرنامه ریزی مستمر و چاره اندیشی برای مراقبت از آنفلو آنزا، چون میهمان هرساله ماست.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کمیته بحران آنفلو آنزا برنامه ریزی و چاره اندیشی قبل از وقوع هر بحران را کلید موفقیت در بحرانها عنوان کرد.
تسریع در روند تشخیص و درمان بیماری آنفلو آنزا با استقرار آزمایشگاه منطقه ای آنفلوانزا در زاهدان
با استقرار آزمایشگاه منطقه ای آنفلو آنزا در زاهدان روند تشخیص ودرمان بیماری انفلو آنزا در استان تسریع گردیده است و این آزمایشگاه قابلیت پاسخگویی به سایر دانشگاههای همجوار را داراست.
حفظ سلامت مادران باردار مهم است و در شرایط شیوع بیماری ها، مهمتر
رئیس اداره مامائی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مادران باردار در شرایط فعلی که ابتلاء به آنفلوانزا در استان شایع شده است باید بیش از پیش مراقب سلامت خود باشند.
برگزاری دومین اردوی جهادگران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در منطقه کوه خواجه زابل
جهادگران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، به شهرعلی اکبر و روستاهای منطقه کوه خواجه سیستان رفتند.
موارد محتمل، مشکوک و قطعی آنفلو آنزا در پایگاه های دیده ور نظام سلامت رصد می شود
تمامی موارد محتمل، مشکوک و قطعی آنفلو آنزا در پایگاه های دیده ور نظام سلامت که در مراکز جامع خدمات سلامت و بیمارستان قرار دارند مورد بررسی و رصد قرار می گیرد و از اطلاعات حاصل از این پایش ها در مدیریت بیماریها استفاده می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر ماه روز دانشجو پیامی صادر کرد:
متن پیام بدین شرح است:
"واکسیناسیون" تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست
واکسیناسیون به موقع تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست و در اوج همه گیری و طغیان بیماری "رعایت بهداشت فردی" بهترین کاری است که می شود انجام داد.
دیدار اعضای حوزه مشارکتهای اجتماعی با اعضای انجمن کوتاه قامتان بلند همت استان به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین
رئیس سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: توجه به انسانیت، روابط اجتماعی و محبت باعث بهبود سلامت روان تمامی افراد جامعه می شود.
کاهش درصد معتادین تزریقی با تجویز داروهای خوراکی و متادون و برگرداندن آنان به درون جامع از راهبردهای مراکز کاهش آسیب است.
جمع آوری معتادین تزریقی به منظور پیشگیری از بیماریهای ناشی از تزریق مواد مانند هپاتیت و ایدز و همچنین سوق دادن بیماران به سمت استفاده از داروهای خوراکی متادون و ارائه خدمات بهداشتی رایگان از برنامه های مراکز کاهش آسیب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
پرداخت 4 میلیارد و 39 میلیون ریال وام دانشجوئی از ابتدای سال به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رئیس اداره امور رفاهی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: از ابتدای سال تا آبان ماه مبلغ 4 میلیارد و 39 میلیون ریال به 561 دانشجوی این دانشگاه وام پرداخت شده است.
دهیاران و شوراهای محلی سراوان بعنوان مبلغان بهداشت در کنار دست اندرکاران سلامت در ترویج آموزش های پیشگیری از آنفلو آنزا مشارکت می کنند.
فرماندار سراوان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی از مشارکت دهیاران و اعضای شوراهای مناطق سراوان در ترویج اصول پیشگیری از آنفلو آنزا خبر داد.
موج جدیدی از آنفولانزا در سیستان و بلوچستان، بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز خدمات جامع سلامت را به حالت آماه باش درآورد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از روند ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به آنفولانزا در مرکز تخصصی بیماری های عفونی و گرمسیری استان: آماده ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به آنفولانزا هستیم
بسته آموزش مردمی پیشگیری، کنترل و درمان آنفلوانزا
..
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
شاغل در مرکز بهداشت استان
مراکز طرف قرارداد بیمه دی
.
وحدت رویه در فرایندها، تعیین اولویت ها و صرفه جوئی در هزینه ها برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم، وظیفه مشترک همه کارکنان دانشگاه و مسئولان واحدهای تابعه است
ارتقاء سطح علمی، تاسیس بخش های جدید و افزایش شاخص های تجهیزاتی دانشکده دندانپزشکی زاهدان راه را برای راه اندازی رشته های جدید تخصصی در این دانشکده فراهم کرده است.
نظارت مدیریت مهندسی بهداشت محیط بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی
بازرسان بهداشت محیط بصورت شبانه روزی بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در مناطق و شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نظارت دارند.
تقدیر استاندار سیستان وبلو چستان و رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل اختصاص ۱۰ تخت بیمارستانی ویژه درمان نوزادانی که از مادران معتاد متولد می شوند.
در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان 10 تخت بیمارستانی ویژه درمان نوزادان معتاد اختصاص یافته است که به محض زایمان مادران باردار معتاد خدمات ویژه درمان نوزادان آغاز می گردد.
پیام تسلیت در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
شاغل در مرکز بهداشت زاهدان
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای مازیار شهرکی مقدم