دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کلیه مقررات صادره خود اعم از بخشنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ به مدت دو هفته از طریق درگاه الکترونیکی خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می نماید


استعمال دخانیات خطر انتقال بیماری کرونا را افزایش می دهد
استعمال دخانیات تا حد بسیار زیادی می‌تواند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کند و می تواند خطر انتقال بیماری کرونا را در این افراد افزایش دهد.
وضعیت ابتلا به کرونا در چابهار و ایرانشهر قرمز است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:: از میان شهرهای استان، وضعیت ابتلا به کرونا در شهرهای چابهار و ایرانشهر به حالت قرمز در آمده است.
قدردانی شهردار زاهدان از کارکنان حوزه بهداشت در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری کرونا
شهردار زاهدان با اهداء لوح تقدیر از زحمات کارکنان حوزه بهداشت در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری کرونا تقدیر و قدردانی کرد.
تقدیر مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات مدافعان سلامت در بیمارستان بوعلی زاهدان
مدیرگل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مدیران با حضور در بیمارستان بوعلی زاهدان از خدمات ارزشمند مدافعان سلامت تقدیر کردند.
انعقاد احکام جدید همکاران قراردادی پس از وصول دستورالعمل وزارت بهداشت
مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: انعقاد احکام جدید همکاران قراردادی پس از وصول دستورالعمل وزارت بهداشت میسر خواهد بود.
تشدید فعالیت های محیطی برنامه حذف مالاریا در شهرستان سراوان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سفر به شهرستان سراوان بر حساسیت سیستمی و تشدید فعالیت های محیطی برنامه حذف مالاریا تاکید کرد.
استمرار آماده سازی زیرساخت های بهداشتی و درمانی و تکمیل مراحل ساخت و ساز 5 پروژه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
با هدف تکمیل هر چه سریعتر زیرساخت های ارائه خدمات در نظام سلامت، مراحل احداث 5 پروژه عمرانی به پایان رسید و آماده بهره برداری است.
اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص مستند سازی فعالیت های اعضای جامعه پزشکی
به منظور پاسداشت فداکاری و جانفشانی های اعضای جامعه پزشکی در مبارزه با بیماری کرونا که سرافرازانه در این آزمون الهی درخشیدند و بر آبرو و اعتبار کادر درمان نزد مردم عزیز کشور افزودند نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در اقدامی ملی و سراسری اقدام به مستند سازی فعالیت های اعضای جامعه پزشکی در این کارزار می نماید.
اطلاعیه شماره 18 ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
با سلام و با تبریک حلول عید سعید فطر به تمام هم استانی های محترم و با توجه به روند فزاینده ابتلاء به بیماری کووید-19 که منجر به عبور موارد مثبت در استان سیستان و بلوچستان از عدد 1400 شده است، اطلاعیه شماره 18 ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بدین شرح صادر شد:
تاکید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی مردم منطقه نجف آباد خاش با نظام سلامت جهت پیشگیری از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در این منطقه
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به راه اندازی دو نقاهتگاه در منطقه نجف آباد شهرستان خاش جهت مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا، بر ضرورت همراهی مردم این منطقه با نظام سلامت، جهت پیشگیری از افزایش موارد ابتلاء به این بیماری تاکید کرد.
پژوهش های مرکز تحقیقات سلولی و ملکولی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد استناد محققان حوزه بیوشیمي سرطان ،ژنتيك، سلولي و مولكولي در سراسر دنیا
پژوهش های مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی مورد استناد محققان حوزه هاي سرطان ،ژنتيك (پلي مورفيسم هاي بيماريهاي هاي غيرواگير ) ،بيان ژن ها ،مسيرهاي سيگنالينگ سلولي در القاي مرگ برنامه ريزي شده سلولي و تحقيقات در زمينه سلولي و مولكلولي در سراسر دنیاست.
پیام مهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آستانه عید سعید فطر
با نزدیک شدن به ایام و لیالی پایانی ماه مبارک رمضان سال 1441 هجری قمری، بار دیگر نوید روحبخش عید سعید فطر مشام همه بندگان خوب خدا را می نوازد و روضه داران پارسا آماده می شوند...
عرضه اقلام آسیب رسان به سلامت در بوفه مدارس، مراکز آموزشی و مراکز اداری ممنوع است
عرضه اقلام آسیب رسان به سلامت در بوفه مدارس، مراکز آموزشی و مراکز اداری همانند تبلیغات تجاری برای این اقلام ممنوع است.
ثبت ایده در حوزه تجهیزات و ابزار پزشکی و دارو بیشترین درخواست متقاضیان طرح های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رئیس دفتر مالکیت فکری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ثبت ایده در حوزه تجهیزات و ابزار پزشکی و دارو بیشترین درخواست متقاضیان طرح های دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
سندروم حاد تنفسی و افزایش درصد مرگ و میر، ثمره وخیم شدن بیماری کروناست
مدیرگروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سندروم حاد ریه و افزایش درصد مرگ و میر، ثمره وخیم شدن شرایط فرد از لحاظ ابتلا به کروناست بنابراین افراد پس از تشخیص پزشک در خصوص ابتلا به کرونا بلافاصله برای خودقرنطینگی و درمان تخصصی اقدام کنند.
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو 308مورد رسید.
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو 308مورد رسید.
راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت عرفان در منطقه مهر شهر زاهدان
مرکز خدمات جامع سلامت عرفان به همت خانواده خیر محمدرضا سلیمانی در منطقه مهرشهر زاهدان راه اندازی گردید.
تاکید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ادامه روند برگزاری کلاسهای تئوری دانشجویان بصورت مجازی
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ادامه برگزاری کلاس های تئوری دانشجویان به صورت مجازی تاکید کرد.
افزایش 22 درصدی تعداد مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی در یکسال گذشته
معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سال گذشته تعداد مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی نسبت به سال قبل از آن 22 درصد رشد داشته است.
۸۰۰ مورد مثبت آزمایشگاهی کرونای استان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاده است، ۴۰ درصد فوت شدگان ناشی از کرونا در اردیبهشت ماه فوت شده اند
اردیبهشت ماه اوج و پیک بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان بود وامیدوارم در خردادماه شاهد فروکش کردن بیماری در استان باشیم.